Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Kdo bude hrát krajské soutěže na západě? Jedna skupina může mít méně účastníků

Slovenský fotbal čeká reorganizace regionálních soutěží. Sportnet přináší přehled složení krajských regionálních soutěží na západním Slovensku.

V nové třetí lize Západ má západní Slovensko deset místenek. Jedna z nich patří exligistovi SKF Sereď, který nedostal licenci na nejvyšší soutěž.

Druhý tým III. ligy Západ Spartak Myjava si možná polepší. Podle informací Sportnetu by Myjava mohla hrát ve druhé nejvyšší soutěži. Předseda klubu Pavol Halabrín na oficiální stránce klubu se ještě v pondělí vyjádřil, že by takovou možnost akceptovali.

Článek pokračuje pod video reklamou
\“Pokud nabídka přijde, rozhodli jsme se, že ji přijmeme a do druhé nejvyšší slovenské fotbalové soutěže se přihlásíme,\“ uvedl.

Do nové třetí ligy Západ by se tak měla přesunout mužstva ze 3. až 10. místa III. ligy Západ z uplynulé sezóny, a to: Beluša, Šaľa, Kalná nad Hronom, Malženice, Častkovce, Galanta, Nové Město nad Váhem, Velké Ludince.

Jedno místo je rezervováno ještě pro Senicu, která také nedostala licenci na nejvyšší soutěž. Různé indicie však ukazují na to, že Senica možná v příští sezóně nebude mít družstvo mužů.

V tom případě by se do III. ligy Západ přesunuly i Nové Zámky.

Pod Západoslovenský fotbalový svaz budou patřit:
IV. liga – Mistrovství regionu Západ (16 účastníků)
V. liga – dvě skupiny (Severozápad, Jihovýchod – 16 účastníků)
VI. liga – pět skupin (Sever, Západ, Jih, Východ, Střed)
Uzávěrka přihlášek do krajských soutěží řízených ZsFZ byla ve středu 22. června o půlnoci. Do nových třetích lig se mohou mužstva přihlašovat až do neděle.

Co bude s Kalnou?
I proto vznikla paradoxní situace, že Kalná nad Hronom, pátý tým III. ligy Západ v uplynulé sezóně, se přihlásila do IV. ligy – Mistrovství regionu.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články