Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Jak ovlivní pandemie naši práci vysvětluje Jobsi.cz

Pandemie koronaviru ovlivnila naše životy pravděpodobně mnohem více, než se nám líbí. Kdekoliv to bylo možné, bylo nutné alespoň část doby přejít na home-office, to však určitě nebyla jediná změna, která se na pracovním trhu kvůli pandemii udála. A až pandemie skončí, je jisté, že už se svět nedokáže vrátit do starých zajetých kolejí. Nemáme sice křišťálovou kouli, která by nám dokázala přesně říct, co se v budoucnu stane. Již dnes je ale možné určit několik nejpravděpodobnějších scénářů a vyjmenovat, jaké dopady bude pandemie koronaviru na naši společnost mít. Které to tedy jsou?

Změna pracovního prostředí

Mnozí zaměstnanci si přes období pandemie zvykli pracovat z domova nebo mimo kancelář. Až do takové míry, že již dnes je téměř jisté, že se naše pracovní prostředí musí změnit. Jsou firmy, které počítají s tím, že práci na home-office nabídnou alespoň na několik dnů v týdnu i až vše skončí. Je tedy možné, že nám bude stačit se do kanceláře stavit jen několikrát týdně na jednání s kolegy a zbytek pracovní doby strávíme ve své domácí pracovně.

Zvýšení bezpečnosti

Zavedení vládních opatření v mnoha firmách ukázalo na nedostatky, co se týče bezpečnosti práce a zaměstnanců. Z důvodu strachu před nákazou bylo nutné zvýšit četnost úklidu a zpřísnit hygienické požadavky. Dá se očekávat, že mnohá z těchto opatření přetrvají i nadále. Kde to bylo možné, docházelo k omezení fyzického kontaktu a jednotliví zaměstnanci od sebe udržovali větší rozestupy. Celé pracovní prostředí se tak stalo méně kontaktní. S tím souvisí i předchozí bod, díky kterému dochází k tomu, že se mnohdy kolegové většinu týdne ani nepotkají naživo. Vedle zdravotní bezpečnosti je ale důležité myslet i na tu kybernetickou, která bude kvůli zvýšenému náporu na přihlašování zaměstnanců z různých míst potřebovat větší pozornost a zabezpečení.

Nekonečný vývoj ve světě plném změn

Velmi významné se stanou i různé rekvalifikace a zisk nových dovedností. Vývoj se nezastavitelně žene vpřed. Proto budou vysoce ceněni zaměstnanci, kteří dokážou držet krok s dobou a novými technologiemi a nebudou se zdráhat v případě potřeby doplnit svou kvalifikaci nebo být ochotni se učit novým věcem. Například u manažerů se dá předpokládat, že s přesunem do digitálního světa bude hlavně na nich, aby zajistili mezi svými podřízenými dostatečnou a kvalitní komunikaci, která zajistí dobře odvedenou práci. Vyhledávač pracovních nabídek Jobsi.cz nabízí desítky tisíc nabídek inzerce práce zdarma.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články