Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Plazmová řezačka – perfektní nástroj pro ruční řezání plazmou

Dělení materiálů plazmou je skvělou metodou, mezi hlavní výhody patří nižší náklady, přičemž kvalita a rychlost jsou vysoké. Plazma si poradí s řadou různých materiálů, a to i pokud jsou lakované, zkorodované, či znečištěné. Využití tak najde v mnoha různých oblastech.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka ke svému chodu potřebuje pouze elektřinu a stlačený vzduch. Nemusíte tak shánět žádný speciální plyn. Mnoho řezaček je dokonce vybaveno zabudovaným kompresorem, získáte tak vše potřebné. Případně lze zakoupit externí zdroj vzduchu. Nabídka plazmových řezaček je opravdu široká, snadno tak najdete to pravé pro své potřeby.

Řezání plazmou

Řezání plazmou je umožněno díky vysoké teplotě a výstupní rychlosti plazmového paprsku. Rychlost řezání tenkých plechů je kolem 9–12 m/min. Díky vysoké teplotě plazmy můžete dělit různé materiály. S pomocí přeneseného oblouku se plazma hodí pro řezání všech kovových vodivých materiálů. Ovšem lze využít i metody bez přeneseného oblouku, která je vhodná i pro nevodivé materiály. S plazmou není problém ani vyřezávat složitější tvary, využití tak najde v řemeslné dílně, či třeba autodílně.

Plasmová řezačka

Velkou výhodou, kterou plasmová řezačka nabízí, je nepochybně vysoká kvalita řezu. Při řezání plazmou nedochází k deformacím materiálu, díky snížení vneseného tepla do materiálu. Kvalita povrchu řezaných materiálů má přitom pouze minimální vliv na proces řezání. Dělení plazmou přináší menší finanční náklady, přičemž navyšuje kvalitu prováděné práce. I proto jsou plazmové řezačky tak oblíbenou volbou a dostávají se do stále většího popředí zájmu.

Řezání plazmou je rychlé, kvalitní a relativně levné. Jde o skvělou volbu pro hobby nadšence, ovšem i v profi oblastech má řezání plazmou své místo.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články