Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Podnikáte, ale máte problém s produktivitou a efektivitou práce?

Podnikání je jako cesta růžovou zahradou. Někdy pořádně trnitá, ale také velmi vzrušující, a když dosáhnete vytyčeného cíle, tak i neobyčejně uspokojivá. Jenomže co když vám v cestě za úspěchem bude bránit něco, co nedokážete definovat slovy? Pokud je vaším největším problémem nízká efektivita, máme pro vás několik skvělých tipů, jak nepříznivou situaci otočit. Především se nesnažte pracovat tvrději, ale chytřeji.

Jděte vstříc moderním technologiím

Propiska a diář, to je klasika – a za určitých okolností dokonce lepší než práce v počítačovém programu. Obecně je však mnohem produktivnější práce v digitalizovaném pracovišti. V tzv. bezpapírových kancelářích se zpracuje mnohem více informací než v tradičně pojatých. Dokumenty ve fyzické podobě navíc zabírají zbytečně moc místa, digitálních souborů můžete uchovávat téměř nekonečně.

V souvislosti s bezpapírovou kanceláří pak samozřejmě platí, že posun kupředu zajistí především vhodně zvolené aplikace. Pokud vaše firma zatím nepotřebuje robustní informační systém, pořiďte si alespoň základní ekonomický software. Ideálně takový, který s vámi bude růst.

Na rutinní úkoly vyzrajte šablonami

Práce v kanceláři se obvykle nese v duchu každodenní rutiny, která zabírá podstatnou část pracovní doby. Opakující se úkoly můžete vyřešit používáním jednoduchých šablon. Jak tomu rozumět? Když se vás potenciální zákazník zeptá na stejnou otázku, jako sto lidí před ním, pošlete mu připravenou odpověď a ušetříte spoustu času.

Pracujte na tom, v čem jste dobrá

Nepříjemným činnostem se čas od času nevyhnete, ovšem pokud je jich až příliš – a nezbývá vám kvůli nim čas na práci, kterou děláte s chutí, snažte se je delegovat na kolegu či zaměstnance. Anebo navažte spolupráci s externistou. Díky outsourcingu získáte prostor pro to, co je pro vás nejdůležitější.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články