Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

5 TOP pravidel krásné pleti a nejhorší zlozvyky, kterým se vyhněte

Toužíte po pěkné a čisté pleti? Zkuste se držet těchto pravidel.

Asi každá žena chce mít pleť jako miminko, čistou, jemnou a bez vrásek. Jsou způsoby, jak toho dosáhnout. Při péči o pleť nezapomínejte na těchto 5 jednoduchých pravidel.

hydratace
Sice se o hydrataci hovoří už dost často, stále si mnoho z nás nevzali tuto radu k srdci a nehydratujú dostatečně nebo vůbec. Pití hodně vody zdůrazňují nejen lékaři, ale i specialisté na péči o pleť. Ani netušíte, nakolik dostatečná hydratace ovlivňuje pokožku.

Kromě vody jsou to samozřejmě různé hydratační séra, krémy či hydratační masky, které jsou také důležitou součástí skincare rutiny. Denně je naše pleť vystavována stresu, znečištění z okolí, slunci a mnohým jiných nebezpečným faktorům, které ji poškozují.


Proto správná péče je velmi důležitá. Jaké krémy a séra používat, to už je na vás. Třeba zohlednit typ vaše pokožky, nastudovat si složení a v neposlední řadě zjistit, které látky vaší pleti prospívají.

čištění
Dalším velmi důležitým krokem v rámci péče o pleť, je její čištění. Pokud nebudete dostatečně vaši pokožku čistit, ani žádná hydratace a zázračné krémy nebudou fungovat, protože budeme mít zanesenou pleť, která nebude schopna absorbovat žádné živiny.

Důležité je dvoukrokové čištění. První čištění slouží k tomu, abyste z pokožky odstranili produkty, které jste na ní během dne či noci měli. Následně přichází čas na čištění číslo dvě, kdy se již produkt dostává hlouběji do pokožky a důkladně ji vyčistí a připraví na nanášení všeho, co si na pleť dáváte. Většinou jde o olejové a následně gelové čištění.

Můžete použít tampony na odličování, pokud používáte například odličovací mléko, nebo pokud jde o gel pouze nanesete produkt na obličej a smyjete vlažnou vodou.

SPF krémy
Když nepoužíváte SPF krémy, předchozí dva kroky jsou zcela zbytečné. Když i máte pocit, že slunce vždy nesvítí, není to pravda a pokožku před slunečními paprsky třeba chránit během celého roku.

Můžete si koupit krémy, které jsou hydratační a zároveň obsahují ochranný faktor. Minimálně 30 SPF. Záleží to na citlivosti vaší pleti.

správné produkty
Dostat se do bodu, kdy budete vědět, jaké produkty vaší pleti dělají dobře, je cesta. Musíte si nastudovat jednotlivé produkty, vyzkoušet a najít tu správnou rutinu. To, že si koupíte v drogerii krém za 2 eura, na kterém je napsáno že hydratuje a budete mít po něm pleť jako novorozenec, je většinou je jen marketingový tah.

Čemu se vyhnout v produktech na obličej jsou různé esenciální oleje, které často způsobují ucpávání pórů, hlavně u dam s mastnou pletí. Dále jsou to různé parfémy či alkohol. Alkohol v produktech pokožku vysušuje a parfémy mohou způsobit různé alergické reakce. Takže pravidlo to co krásně voní je většinou nepříliš vhodné používat na pleť.

spánek
Tak jednoduché, ale nesmírně podstatné. Nedostatek spánku je hned viditelný na pleti. Je unavená, oteklá a vypadá nezdravě. Proto si dopřejte dobrý spánek co nejvíce jak se dá. Klidně si před spaním dejte 10 minut meditace, abyste spali klidněji a lépe. Dopřejte vaší pleti odpočinek.

Čemu se vyvarovat:

  1. kávovými a různým přírodním peelingy na pleť s velkými částkami, po kterých je sice vaše pleť jemná, ale poškozujete si ní strukturu pleti a z dlouhodobého hlediska tak zrychlujete stárnutí.

Mnoho žen si udělá peeling, ale následně zapomene na dostatečnou hydrataci a použití různých sér, které pleť po peelingu uklidní. Správná péče o pleť je jedna velká skládačka, pokud vám chybí jen jedna kostka, nemáte šanci postavit ji stabilní …

  1. Nanášení make-upu na nevyčištěné pleť a bez podkladu. Mnoho žen si stále neuvědomuje důležitost čištění pleti a přípravy před tím, než nanášejí make-up. Pokud si pleť důkladně nečistíte a jen na sebe každý den nanesete make-up, způsobujete ucpávání pórů a mnoho jiných doprovodných problémů, které se následně na pleti objeví.

Také je důležité pod make-up použít krém a případně primer. Pokud nanesete make-up přímo na pleť po vyčištěn, za prvé nevydrží vám dlouho na pleti, zadruhé, nanesli jste si ho přímo do pórů a tak se vám ucpou mnohem dříve, make-up se bude na pleti úplně jinak chovat, jako když máte pleť hydratovanou a predpripavenú. Mohou se vám dělat fleky, vytvářet suchá místa na obličeji, či slézat.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články