Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Přebalování masa musí skončit

Strana SaS je znepokojena informací o podvodech při označování původu drůbežího masa. Stát by měl podle ní využít všechny nástroje pro zajištění účinné kontroly dodržování bezpečnosti a ochrany spotřebitele na trhu s potravinami. Uvedl to Ondrej Šprlák, mluvčí SaS, v reakci na medializovaný informace o přebalování drůbežího masa.

„Prakticky vůbec nemáme přehled o původu drůbeže podávané nejen v restauračních zařízeních, ale dokonce ani v zařízeních školního stravování. Proto budeme prosazovat sjednocení úřední kontroly potravin v souladu s programovým prohlášením vlády, čímž bude její výkon efektivnější. Zároveň je třeba podpořit domácích chovatelů drůbeže tak , aby byli konkurenceschopní s chovateli z okolních států. Slovenský trh je zaplaven drůbeží ze zahraničí, především z Ukrajiny a Polska. Přitom slovenská drůbež se zpracovává za přísnějších hygienických podmínek jako ta z dovozu, „řekla poslankyně Národní rady SR za SaS Jarmila Halgašová, která se ve straně věnuje zemědělství.

Už v minulosti se představitelé SaS obrátili na Státní veterinární a potravinovou správu ČR v souvislosti s dovozem drůbeže z Ukrajiny. „Jsme přesvědčeni, že by se v této oblasti měla zvýšit kontrola. Proto po konzultaci s odpovědnými institucemi a představiteli zpracovatelského a obchodního sektoru budeme podporovat přijetí takových opatření, které zlepší a rozšíří kontrolu kvality a původu prodávaných potravin. Současně chceme zlepšit vymahatelnost sankcí tak, aby se minimalizovaly možnosti vědomého zavádění spotřebitele o původu a kvalitě prodávaných potravin, „uzavřela Halgašová.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články