Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Šílené mašiny, horko a Amerika

Akce Power fest už zná na Slovensku snad každý, komu proudí v žilách palivo. Vždy je to o extrémní koncentraci koňských sil, o kouři, hluku a „nenormálních“ autech a motocyklech, které se honí na rovince. Scéna je tak na 60% ustálená, ale vždy dojdou bojovat s časem i nějaké nové fajnoty z domova či okolních zemí. Nebylo tomu jinak ani 18. června, kdy se na letišti v Trenčíně sešli závodníci zabojovat na 402-metrové trati v rámci třetího letošního kola slovenského sprinterského seriálu 2022.

Počasí oslavě brutálních garážových kreací přálo, betonová trať dobře lepila a do depa dorazilo přes 130 závodníků z pěti zemí. Od rána se začaly sbírat i kuriozity jako 1000+hp Civic turbo, 1100hp Lancer EVO 4, Audi S4 se dvěma přeplňovanými motory, Golf 2.0 turbo o výkonu přes 800 koní či kuriózní dragster Karmann Ghia 3.0 box. Ty doplnila například. 1000+hp oturbená M3-ka, nejrychlejší slovenské auto „Venom“ GTR, krásné Ferrari F12, nejrychlejší slovenské diesle a samozřejmě nechybělo mnoho-mnoho amerických muscle cars. Těch se sešlo nepočítaně, protože se konal i sraz amerických aut s extra klasifikací v rámci drag race, exhibičními jízdami a burnout show.

Doplňkem byla i tentokrát statická přehlídka vyleštěných čtyřkolových mazlíčků se stylingovou soutěží pro upravené, ale i vzácné sériové kousky starších i novějších ročníků. Najednou samozřejmě dominovaly modely zpoza velké louže s raritkami, jaké se vidí u nás opravdu málo kdy. Ti hlučnější si mohli navíc změřit decibely výfuků nebo subwoofery naložených audio soustav, což jistilo tu správnou atmosféru i mimo dráhu.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články