Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Dubajský státní investiční fond se loni propadl do miliardové ztráty

Tržby v roce 2020 prudce oslabily o více než 40 procent.
Dubajský státní investiční fond Investment Corporation of Dubai za loni skončil v čisté ztrátě v objemu 5,1 miliardy dolarů.

Ztráta, o které fond informoval v úterý, poukazuje na daň, kterou si z rozsáhlých aktiv společností vybrala pandemie koronavirus.

Tržby holdingové společnosti Investment Corporation of Dubai, do které patří mnohé průmyslové mocnosti emirátu, v roce 2020 prudce oslabily, a to o více než 40 procent na částku 37 miliard dolarů (31,12 miliardy eur).

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
Investiční fond dubajské vlády, jehož součástí je i největší blízkovýchodní letecká společnost Emirates, tak vykázal první ztrátu za několik let. V roce 2019 fond dosáhl zisk ve výši 4,9 miliardy dolarů (4,12 miliardy eur).

Důvodem loňské ztráty podle konglomerátu byl vážný vliv pandemie koronavirus na cestování, sektor pohostinství, maloobchod a odvětví realit.

O výsledcích svého loňského hospodaření Investment Corporation of Dubai informoval týden po tom, jak letecká společnost Emirates vykázala za rok 2020 ztrátu na úrovni 5,5 miliardy dolarů (4,63 miliardy eur).

Byla to její první ztráta za tři desetiletí, protože sektor dopravy patřil k těm, které pandemie postihla nejvíce.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články