Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Test Logitech Craft: jaká dobrá je klávesnice za dvě stovky?

Šetřit na příslušenství k počítači se nevyplatí.

hodnocení
9/10
Logitech Craft
Líbí se nám:
design
kvalitní konstrukce
ergonomie práce
doplňkové funkce
Nelíbí se nám:
vysoká cena
výdrž baterie
bez CZ rozložení kláves
Shrnutí: Jedna z nejlepších klávesnic na trhu, určená primárně na práci a tvorbu obsahu. Má vynikající ergonomii, píše se na ní příjemně a ovládnete s ní až tři počítače současně.
Cena: 199 €
Produkt na test poskytla společnost Logitech

Koupit si dnes základní příslušenství k počítači stojí doslova pár eur. Za tu nejlevnější klávesnici zaplatíte už méně než čtyři eura, bezdrátovou koupíte za méně než deset eur.

Tyto výrobky ale mají své opodstatnění jedině v případě, pokud máte hluboko do kapsy. Kvalita jejich konkurence, funkce, možnosti a zejména ergonomie používání, to všechno je adekvátně takové nízké ceně.

Na opačném konci cenové nabídky jsou prémiové klávesnice určeny náročným zákazníkům, jejichž cena se blíží k hranici 300 eur. My jsme vyzkoušeli, jak se pracuje na jedné z nich, Logitech Craft.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
Nejlepší konstrukce, jakou jsme zatím viděli
Tato klávesnice není určena na stůl náročného hráče, hledajícího co nejbarevnější příslušenství s množstvím LED světel a miliony barevných kombinací. Logitech Craft je klávesnice určená primárně na práci a tvorbu, čemuž odpovídá i její konstrukce.

Od běžných klávesnic je designově výrazně odlišná, ale zároveň ne extravagantní. S její unikátním designem si ji určitě nezaměňovat s jiným modelem a díky kombinaci tmavých barev působí na pracovním stole nenápadně.

Pochválit musíme i konstrukci, kombinace na dotek příjemných plastů a kovu působí skvěle, klávesnice je pevná a na stole drží pevně a nemá tendenci se při psaní samovolně posouvat.

Její sklon si měnit nemůžete, což ale nevadí, protože má vynikající ergonomii. Nízkoprofilové klávesy připomínají běžné notebookové řešení, ale specifický je zdvih jednotlivých kláves a jejich design.

Uprostřed každé klávesy je mírně prohlubeň, která podle našeho subjektivního pocitu zlepšuje přesnost i pohodlí při psaní. Na klávesnici se dá psát rychle s minimem překlepů, navíc si tu ani nebudete dlouho zvykat.

Všechny klávesy jsou podsvíceny bílými LED diodami s nastavitelnou intenzitou. V případě, že klávesnici používá permanentně připojenou na zdroj napájení, je podsvícení neustále zapnuté, v režimu na baterii se automaticky vypíná.

Díky senzoru klávesnice přesně ví, kdy máte nad ní ruce a proto se rozsvítí ještě před tím, než stisknete první klávesu. Podsvícení má však dopad na výdrž baterie, my jsme klávesnici nabíjely přibližně jednou za tři až pět dní.

V balení naleznete i samostatný USB C kabel pro nabíjení klávesnice a Unifying přijímač, kompatibilní s množstvím Logitech zařízení. Ten komunikuje nejen s klávesnicí, ale můžete ho využít k připojení více zařízení současně, například Logitech myši.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články