Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Život v karanténě – bez kosmetičky, kadeřnice či nehtařky: No schválně, jak se o sebe staráte?

Přinášíme vám pohled i pár užitečných rad přímo od vizážistky.

Ženy se v době opatření před šířením koronavirus, kdy zůstávají doma a nechodí tak často mezi lidi, tak trochu opustili. Nemusí si tak často mýt vlasy, make-up doma nepotřebují a gelové nehty postupně odpadávají. Všechno špatně je ale k něčemu dobré a podle beauty odbornic si naše vlasy, pleť i nehty odpočinou … Ale je to správné? A jak to dělat dobře podle odbornice?

Jak se ale o sebe starat během těchto dnů?
Vlasy v gumičce či v drdolu, tvář bez líčení a nenalakované nehty. Mnoho žen v době koronavirus jemně zanedbává svůj zevnějšek. Možná i proto, že salony krásy jsou zavřené, ale i proto, že nechodí do práce a musí se naplno věnovat práci z domu a chodu domácnosti.

Ženy by se však ani v těchto dnech neměli zanedbávat a udržovat se, i když jsou celý den v teplákách. Ať už kvůli tomu, aby se dobře cítili, ale i kvůli partnerovi a rodině.

FOTOGALERIE
Kate Hudson, Uma Thurman
Zdroj: Profimedia
Co s vlasy?
Protože i kadeřnice museli zavřít své salony, s péčí o vlasy je to v tomto období náročnější. Nejbližší týdny se ke hair stylistce jistě nedostanete, proto si musíte pomoci, jak víte. „Dámy by se o sebe měli starat kvůli vlastnímu pocitu, abychom se v první řadě samy sobě líbily a necítili se špatně fyzicky. Pokud má někdo šedivé vlasy, je to v těchto dnech problém, protože šediny vyrůstají dost rychle.

Při brunetka je odrosty vidět, blondýnky jsou na tom lépe. Ženy by mohly vyzkoušet barvit si vlasy i doma, protože dobrou barvu koupí bez problémů i v drogerii. Pro brunetky je to bezpečné, při blondýnkách je to horší. Blondýnkám to nedoporučuji a je lepší počkat, „doporučuje vizážistka celebrit Veronika Jelínek Vargová.

Doma si dámy v čase home office do vlasů nedávají stylingové přípravky, tužidla, gely či laky. Rovněž se méně používají žehličky či kulmy. I když se to na první pohled nezdá, vlasy si tak na chvilku odpočinou, i když je máme mastnější než jindy. „Vlasy jsou méně zatěžovány a jsou šťastné. Je ale dobré mýt si vlasy alespoň jednou za 3 dny, abychom mastnotu z vlasů odstranili, „doplnila Jelínek Vargová.

FOTOGALERIE
Chiara Ferragni, Emily Ratajkowski
Zdroj: Profimedia
Zároveň je dobré využít tento čas na zábaly, které vlasům dodají živiny. Vyzkoušejte například arganový olej. „Udělejte si zábal z agránového oleje, který necháte působit několik hodin a potom si vlasy umyjete. Nedávejte olej do vlasů po umytí, ale naopak.

Nejdříve zamastit celé vlasy olejem a pak je opláchněte. Kdybyste měli olej na vlasech při fénování, tak si je spálíte, „doplnila odbornice na vlasy a pleť s tím, že stejně můžete sáhnout po maskách a balzámech, které nechte působit déle než 5 minut.

Jak na pleť
Ženy v domácím prostředí nyní nepoužívají make-up, stíny ani spirálu, neboť do obchodu či na zahradu se jim zkrášlovat nechce. Ani to ale nemusí být na škodu. Pokožka si tak odpočine a lépe se regeneruje. „Pleť je i při správném výběru mejkapu dennodenně zatěžována různými produkty dekorativní kosmetiky. Nyní, v době home office, pleť dýchá, přirozeně se pročišťuje, neucpávají se pory při mastné a problematické pleti, při suché nedochází k nadměrnému vysušování makeupem.

Celkově jsem zastánce toho, nenosit make-up alespoň 1-2 dny v týdnu, aby si pleť odpočinula a měla čas na regeneraci, „vysvětlila chemička, která se věnuje složení kosmetiky a jejich účinkem na pleť Katarína Balabánová, která dámám řadí i na své instagramovej stránce b_b_w_k v poradně Be Beauty with Katy.

FOTOGALERIE
Miley Cyrus
Zdroj: Profimedia
Ženy by ale neměli zapomínat na čistotu pleti. „I když se nyní nelíčí, třeba pleť čistit, protože ona pracuje, vylučuje toxiny a je třeba, abychom z ní odstraňovali peelingem nebo čistícími maskami odumřelé buňky, aby se uměla rychleji regenerovat a přijímat z masek všechny živiny,“ řekla beauty odbornice.

Jelikož kosmetičky mají salony krásy také zavřené, ženy se o svou pleť musí postarat doma. „Minimálně dvakrát týdně je dobré aplikovat čistící masky, aby se dostali do hloubky pórů, aby pleť mohla lépe dýchat,“ doporučuje Jelínek Vargová. Podle ní je vhodné používat i peeling, který pokud momentálně doma nemáte, můžete použít kávu, med či cukr.

Ach, to obočí
Jelikož se pravděpodobně ke své kosmetičce tak brzy nedostanete, věnujte se i úpravě obočí. „Určitě bychom si měli obočí udržovat, tak, že odchyceni všechny malinké chloupky, které vyrůstají a držet se předepsané mapy obočí.

Určitě si jej nenechte zarůst. Třeba jít systematicky, pozorovat ho a vytrhávat. Při barvení obočí doma si pořiďte raději smývatelnou barvu, ale s barvením opatrně, „radí vizážistka.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články