Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Nový Note20 Ultra je dokonalý pracovní nástroj (test)

Kolik jste ochotni zaplatit za nejlepší smartphone současnosti?

hodnocení
9/10
Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G
Líbí se nám:
skvělý displej
fotoaparát
možnosti práce a zábavy
pero
podpora pro 5G
Nelíbí se nám:
výdrž baterie
vysoká cena
Shrnutí: Vynikající pracovní nástroj, který je prodlouženou rukou počítače. Je skvělým poznámkovým blokem, upravíte v něm různé dokumenty, PDF soubory a nudu zkrátíte sledováním filmu nebo hraním moderních her. Škoda slabší výdrže baterie a vysoké ceny.
Cena: 1 299 €
Produkt na test poskytla společnost Samsung

Ve světě technologií není mnoho konceptů, jejichž jedinečnost si zachovává jen jeden výrobce bez jakékoliv adekvátní konkurence. Patří mezi ně i řada smartphonů Galaxy Note- jako jediná už devátým rokem vybavena speciálním dotykovým perem.

Nic podobného na trhu nenajdete a tak by se mohlo zdát, že se Samsung o své zákazníky zatím bát nemusí. Jeho největším nepřítelem je však extrémně vysoká cena, se kterou se v kategorii prémiových smartphonů asi budeme muset smířit.

Za nový Note20 Ultra si totiž výrobce ptá 1299 eur, tedy částku, za kterou si klidně koupíte slušný 75-palcový televizor, herní notebook, nebo vybavíte spotřebiči domácnost. Pokusili jsme se proto zjistit, zda je novinka hodná své ceny.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
Na velikost si rychle zvyknete
Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G není smartphone pro nenáročného uživatele. Už roky je synonymem pro mobilní pracovní nástroj, který se vejde do kapsy. No z původního kompaktního smartphonu s 5,3-palcovým displejem se stal hybrid mezi smartphonem a tabletem.

Stále se sice vejde do běžného kapsy kalhot, no 6,9-palcová úhlopříčka vyžaduje odlišný přístup k používání. Majitelé vyrůstající na sérii Note v tom mají jasno, ale pokud jste dosud drželi v ruce jen menší smartphony, tak se musíte připravit na velkou změnu.

TIP: Viz další odborné recenze, parametry a cenu smartphonu Samsung Galaxy Note20 Ultra v naší službě Recenzie.Sme.sk.

Smartphone jako pracovní nástroj jednou rukou neovládnete, hlavně kvůli velkým rozměrům. Je vysoký, široký, s hmotností 208 gramů a při držení v jedné ruce palcem dosáhnete pouze na maximálně třetinu obrazovky.

Život vám trochu usnadní ovládání gesty, nahrazující klasickou trojici dotykových tlačítek na spodní části obrazovky. Navíc rozložení hmotnosti nedává mnoho šancí při neopatrném používání.

Pozor si dávejte i během chůze, v hromadné dopravě a při jízdě na kole bychom Note z kapsy určitě nevytahovaly.

Klasické hardwarová tlačítka jsou tři, jedno na blokování displeje a dvě na úpravu hlasitosti. Speciální tlačítko pro digitálního asistenta zde nenajdete, nevadí, firemní Bixby nám nikdy nesedl.

To nejdůležitější, pero, se však výrazně zlepšilo a máme k němu jen jednu výhradu. Tou je změna jeho umístění, když se z pravé části přesunulo nalevo. Tedy změna, která potěší jedině leváky.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články