Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Žárovky končí potichu

Přestože je o končící žárovky zájem, lidé se už za nimi netrhají.

Pocit měkčího světla, nižší pořizovací cena či dlouholetý zvyk. I to jsou důvody, pro které se část zákazníků obtížně loučí s klasickými žárovkami.

O nostalgii za starým světlem svědčí i zvýšená poptávka v obchodech. Od září totiž v Evropské unii platí zákaz uvádění 60wattových žárovek na trh.

„Využili jsme reklamní kampaně ke stahování žárovek a nabídli jsme zákazníkům výhodnější možnost předzásobit se,“ říká Martin Gärtner z Kauflandu.

Slováci si však už podle něj na úspornou náhradu zvykají a prodej žárovek neláme ani přes jejich stahování z trhu historické rekordy. Podobnou zkušenost mají v síti Nay Elektrodom.

„Po kampani při stahování stowattových žárovek před dvěma lety dnes už většina lidí chápe, že při 80procentní úspoře energie u zářivek se nevyplatí šetřit pár eur při nákupu,“ říká František Vámoši ze společnosti.

Dostatek 60wattových žárovek má také Tesco. \“Prodávat se budou až do vyčerpání zásob, což podle našeho předpokladu může trvat ještě pár týdnů,\“ říká mluvčí Olga Hrnčiarová.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články