Pátek, 27 ledna, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Nedopatření v kavárně nebo nehoda v práci? Vzniklou škodu pokryje správné pojištění!

Obezřetnost je vždy na místě, ale i při nejvyšší opatrnosti může dojít k nechtěnému karambolu nebo nehodě. Někdy může jít o drcnutí do stolku v kavárně, kdy se rozlije džbánek s vodou přímo do otevřeného notebooku. Jindy zase o šťouchnutí nákupním vozíkem do regálu, z kterého spadne drahá elektronika, v práci zase o nehodu firemního vozu. Jedno mají všechny události společné – vzniklou škodu, kterou musí dotyčný uhradit. V horším případě ze svého, v lepším má uzavřenou kvalitní pojistku.

Co je pojistka na blbost

Říká se jí pojistka na blbost a kryje škody, ke kterým v běžném životě dochází. Oficiálně se tento pojistný produkt nazývá pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě a týká se škod na zdraví, životě nebo majetku, které vzniknou při každodenních činnostech. Bývá součástí majetkového pojištění, protože nejčastěji kryje vodovodní škody, kdy prasklá hadička nebo ucpaný sifon vytopí sousedy, kterým způsobí materiální újmu. Pojištění si lze ale sjednat i zvlášť.

Pro rekreační sportovce

U pojišťovny ERGO je možné tento produkt sjednat na maximální pojistnou částku až 10 milionů korun, což ocení všichni rekreační sportovci, kteří se vydávají za lyžováním do Alp nebo do zahraničních horských středisek. Při srážce s jiným lyžařem mohou jít totiž náklady na léčbu a rekonvalescenci do horentních částek. Nižší částky – 3, 5 nebo 7 milionů – jsou pak vhodné pro všechny, kdo chtějí žít v klidu bez obav z nenadálých výdajů. Pojistka se navíc vztahuje na všechny členy domácnosti včetně domácích mazlíčků, vyjma psů, a má celosvětovou platnost.

Při neopatrnosti v práci

Nehody se však nevyhýbají ani pracovnímu prostředí, kdy může vzniknout škoda přímo zaměstnavateli. V tom případě je povinností zaměstnance uhradit škodu až do 4,5násobku průměrného měsíčního výdělku před danou událostí. I pro tyto případy je možné sjednat pojištění odpovědnosti pro zaměstnance až do výše 500 000 Kč. Také v tomto případě má pojistka celosvětovou platnost a sjednává se včetně spoluúčasti, jejíž výši si lze nastavit.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články